Brooks Running - Sponsorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce - Amsterdam 2016


Brooks Running oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce - Amsterdam 2016

 

6 czerwca 2015 Komitet Organizacyjny Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w 2016 roku przedstawił firmę Brooks Running jako wyłącznego sponsora sportowego 23. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Amsterdamie w lecie przyszłego roku. 

 

Na początku tego roku produkująca specjalistyczny sprzęt biegowy firma Brooks Running przeniosła swoją Europejską siedzibę do Amsterdamu - biura znajdują się dokładnie na Stadionie Olimpijskim, gdzie zostanie rozegrana większość dyscyplin Mistrzostw.

 

“Kiedy pojawiła się okazja zostać wyłącznym sponsorem Mistrzostw, zainteresowaliśmy się tym natychmiast” powiedział Scott Otte, Dyrektor do spraw marketingu regionu EMEA. ”Tym bardziej, że przyszłoroczne Mistrzostwa rozegrają się na naszym własnym podwórku. Wszyscy w firmie są mocno podekscytowani ze względu na ten ogromny przywilej, jakim jest kontrakt sponsorski tak dużego sportowego wydarzenia w Europie. Jako marka sportowa w całości skupiająca się na bieganiu, jesteśmy bardzo dumni, że możemy wyposażyć wszystkich wolontariuszy i działaczy w wyjątkowy sprzęt do biegania a tym samym nadać wydarzeniu jeszcze większą rangę.”

 

Obecna dziś w ponad 60 krajach, mocno zakorzeniona w Stanach Zjednoczonych, firma Brooks Running jest znana ze swojego hasła “Run Happy” i swojej misji inspirowania wszystkich do biegania i aktywnego trybu życia. Podnoszenie rozpoznawalności marki wśród europejskich biegaczy jest w tym momencie celem numer jeden dla firmy.

 

To świetna okazja, by wzmocnić markę Brooks w Europie i zarazić duchem “Run Happy” wszystkich uczestników wydarzenia.” - mówi David Bohan – Dyrektor Zarządzający Brooks Running w regionie EMEA. “Naszym celem jest bycie najczęściej wybieraną marką biegową w Europie i na całym Świecie”.

 

Dodatkowym akcentem, podkreślającym obecność marki Brooks podczas Mistrzostw będzie rozegrany na dystansie 10 kilometrów bieg Brooks 10K Champions Run, przygotowany specjalnie na tą okazję. Ma na celu przyciągnąć do Amsterdamu ponad 25 000 biegaczy z całej Europy i być ukoronowaniem długiego tygodnia sportowych zmagań na Mistrzostwach.


O marce Brooks Running

Firma Brooks Running produkuje i sprzedaje specjalistyczne buty, odzież i sprzęt do biegania w ponad 60 krajach na całym świecie. Jej misją jest inspirowanie wszystkich ludzi do biegania i prowadzenia aktywnego trybu życia, przez tworzenie innowacyjnego sprzętu, zaprojektowanego by pozwolić wszystkim biegać dłużej, dalej i szybciej. Misję tę wspiera filozofia “Run Happy”, która głosi radość z biegania i osiągania wyników sportowych wszystkim biegaczom na całym świecie. Firma została założona w 1914 roku, należy do holdingu BerkshireHathway Inc., obecnie z siedzibą w Seattle. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.brooks-running.pl, możecie śledzić nas na Tweeterze @brooksrunning oraz Facebooku (www.Facebook.com/brooksrunning).