BIOMOGO

To pierwsza na świecie w pełni biodegradowalna pianka podeszwy.

Od momentu kiedy znajdzie się w stacji utylizacji śmieci, BioMoGo za pomocą bakterii znajdujących się w glebie jest rozkladana na użyteczne związki organiczne, w ciągu około 20 lat – to jest około 50 razy szybciej niż standardowe podeszwy.

BioMoGo to pierwsza na świecie w pełni biodegradowalna pianka podeszwy. Od momentu kiedy znajdzie się w stacji utylizacji śmieci, BioMoGo za pomocą bakterii znajdujących się w glebie jest rozkladana na użyteczne związki organiczne, w ciągu około 20 lat – to jest około 50 razy szybciej niż standardowe podewszwy.

To, że but z MoGo samoistnie zmniejsza zużycie o ok. 33%, jest korzystnym efektem ubocznym, a zwiększona o 28% odporność na uszkodzenia elastyczności w porównaniu do EVA czyni korzyści płynące z MoGo jeszcze bardziej oczywistymi.

Mniejsza gęstość materiału z którego wykonana jest MoGo sprawia, jest ona o  13% lżejsza – co jest ważne dla lekkich modeli butów.

Co jeszcze, MoGo posiada zaskakujące cechy temperaturowe. Odkształcenia materiału pomiędzy wysokimi a niskimi temperaturami są minimalne. Łącznie nie więcej niż 0.15 pa.

MoGo nie tylko reprezentuje olbrzymi skok naprzód w technologii jakości materiału podeszwy środkowej, ale też ustanawia nową technologię produkcji.

Compression Molded Preform (CMP) to wydajny i precyzyjny proces produkcyjny, w którym zamiast wycinania tradycyjną metodą z dużych arkuszy, środkowe części podeszwy są kształtowane i utwardzane każda w indywidualnej foremce.

Ten przyjazny środowisku proces redukuje odpad z produkcji nawet o 50%.

BROOKS® cały czas pracuje nad dalszymi usprawnieniami dla procesu produkcji, aby rzeczy które wyrzucamy po zużyciu, były bardziej przyjazne dla środowiska