BioMoGo

Pierwsze wzmianki pojawiły się na początku roku – teraz już jest! PIERWSZY na świecie but do biegania z bio podeszwą – Trance 8. But w Polsce będzie dostępny na wiosnę w specjalistycznych sklepach biegowych.

Co oznacza bio podeszwa i dlaczego ten but jest tak wyjątkowy? Nie tylko wyprodukowany został przy użyciu najwyższych technologii i z zastosowaniem nalepszej jakości materiałów, i wygląda naprawdę świetnie, ale przede wszystkim dlatego, że jest przyjazny dla środowiska! Rezultat – świetne buty biegowe w nowym, ekologicznym wydaniu! Do pierwotnej podeszwy MoGo Brooks dodał  BioMoGo – nietoksyczny naturalny dodatek, który „zachęca” bakterie beztlenowe do aktywnej pracy nad podeszwą, skoro tylko zużyty but wyląduje na wysypisku śmieci. To oznacza, że podeszwa ulegnie procesowi rozkładu 50 razy szybciej niż zwykła podeszwa, to jest w ciągu 22 lat zamiast w ciągu 1000 lat, sprawiając, że kiedy ostatecznie zdecydujesz sie opuścić naszą planetę, zostawisz po sobie tylko jeden ślad.

Celem firmy Brooks jest wdrożenie technologii BioMoGo w większości swoich modeli butów w sezonie 2009, z nadzieją że w 2010 roku BioMoGo będzie stosowany w całej kolekcji butów. Brooks zamierza również podzielić się swoją przełomową technologią z innymi firmami produkującymi obuwie do biegania, aby w ten sposób przyczynić się do pomocy naszej planecie.