Brooks Shoe Box

Nasze opakowanie buta jest kolejną najlepszą rzeczą jaką stworzyliśmy, czyli pudełkiem którego nie ma. Brooks dązy do redukcji materiałów oraz ponownego ich wykorzystania.  Stało się to nieco naszą obsesją. Wykonany w 100% z tektury pochodządzej z recyklingu....a to dopiero początek historii...

Przerzuciliśmy się na jeden kolor, mniej energochłonny proces drukowania fleksograficznego, wykorzystujemy farby drukarskie i kleje na bazie wody. Wszystko to sprawia że proces produkcji jest lżejszy i bardziej przyjazny dla środowiska.  Więcej rozmiarów pudełek oznacza ściślejesze dopasowanie i mniej wolnej przestrzeni wokół buta, a to daje oszczędność 150 ton papieru rocznie.  Mówimy także: "Żegnaj, wypychanie butów". Odkryliśmy że nasze pudełka są tak trwałe i bezpieczne dla butów, że ich wypychanie dla ochrony i zachowania kształtu nie jest już konieczne. A co z wewnętrzną "tkanką" opakowania? Jest pozbawiona chloru i w 100% wykonana z papieru pochodzącego z recyklingu, na dodatek używamy go obecnie zdecydowanie mniej. I jesteśmy zadowoleni że możemy go pozyskiwać z pobliskiej fabryki, która znajduje się na terenie zakładu uzdatniania wody. Jak miło!

Ciężko pracujemy nad naszą częścia, i staramy się, aby ułatwić część Twoją.  Pudełko i jego papierowa zawartość może być łatwo spłaszczona i oddana do recyklingu. Tak więc kiedy pojawi się kolejna para, stare pudełko wyrzuć do odpowiedniego kosza, tym samym sprawisz  że coś starego otrzyma kawałek nowego życia w innym kartonowym wydaniu.  Możesz biegać szczęśliwy wiedząc że razem z nami dbasz o ochronę środowiska!