GHOST 5 i jego tajemnice

Załoga BROOKS'a, która wynalazła GHOST'a 5. Od lewej: Jon Teipen, Cameron Braithwaite i Zach Boteilho

Zdobywca wielu nagród, Ghost 5 to niewiarygodnie szybki but. Kolejna edycja tego popularnego modelu waży zaledwie 302g, dając neutralnym biegaczom zarówno możliwość lekkiego i płynnego biegu na codziennym treningu, jak i świetne wyniki na zawodach. Tysiące biegaczy nazywają Ghosta 5 ich ulubionym, jednak pewnie tylko kilku z nich zna prawdziwą historię tego wyjątkowego buta. Poniżej prezentujemy pięć mało dotychczas znanych faktów i ciekawostek.

1: Skąd wzięła się nazwa Ghost?

Nazwa Ghost (po polsku „Duch”) nie ma przywoływać nadzwyczajnych technik naukowych wykorzystywanych w naszych laboratoriach biomechanicznych, ale została zainspirowana przez jednego z członków zespołu kierowniczego firmy. Ten biegacz i członek team’u BROOKS był uznanym naukowcem i byłym rekordzistą na 10 kilometrów. To, co zawsze zastanawiało jego współpracowników, to fakt,  że był on zawsze w świetnej formie biegowej, podczas gdy nigdy nikt nie widział go na treningu. Później okazało się, że ich  kolega przebiegał setki kilometrów...w nocy i poruszał się z łatwością w ciemności, prawie jak duch .  Było to taką inspiracją dla wszyskich, że nazwali tak model buta. I tak oto otrzymaliśmy Ghost’a (Ducha).

 

 2: Zwiększony kontakt z podłożem

  Co zrobić, żeby biegacze pokochali Ghosta jeszcze bardziej? Zaoferowaliśmy im lepszy kontakt z podłożem. A konkretnie, zredukowaliśmy cholewkę zapiętka – co najwięcej radości sprawi to osobom biegającym ze śródstopia. Projektant obuwia, Zach Boteilho  mówi: Zredukowany o 50% zapiętek w Ghost’cie pozwala na to, żeby stopa poruszała się w kierunku, w którym miała się poruszać, niezależnie od typu twojej stopy. Ghost współpracuje zatem z takim rodzajem biegu, jaki jest dla ciebie najbardziej naturalny.

 3: Miękkość w języku

  W Ghost 5, dodaliśmy na języku perforowaną piankę, co pozwala zwiększyć ilość powietrza dostarczanego do stopy i przewiewność buta oraz zmniejszyć ilość kleju  wykorzystywanego w produkcji buta.  W efekcie but jest bardziej przewiewny i komfortowy. Jeśli czujesz się jakbyś latał, to masz rację!

 4: Europa inspiruje

  Myśląc o nowym wydaniu Ghost’a nasi projektanci zadali sobie pytanie, gdzie szukać natchnienia do ulepszenia tego i tak niezwykłego buta? W poszukiwaniu inspiracji, jak uczynić świetnego buta jeszcze lepszym, nasi projektanci odbyli podróż po Europie Odwiedzili tam Rzym, Barcelonę oraz Londyn, gdzie nawet wzięli udział w znanym wydarzeniu – wycieczce spacerowej im. Jacka Rippera, która odbywała się  tymi samymi ulicami, które ten osławiony łotr kiedyś okradł.

  5: But naszpikowany technologią

 Ghost 5 jest bombą technologiczną zawierającą system BioMogo, rowki Omega i Omni oraz wkład DNA. Dzięki takiemu wyposażeniu możesz biegać szybciej, dłużej i co najważniejsze z uśmiechem na twarzy . I nie przejmuj się, nie musisz zapamiętywać tych wszystkich naukowych nazw. Wystarczy pewność, że Ghost 5 to perfekcyjny mix sztuki i nauki. Jest gotowy do startu zaraz po wyjęciu z pudełka.