Biegamy w terenie – Caldera 3

Sezon biegowy ruszył pełną parą, więc poszukiwania butów idealnych uważam za otwarte!  Moje stopy są bardzo wrażliwe, często narażone na otarcia, znalezienie butów, które spełnią moje oczekiwania to nie lada wyzwanie.

Do tej pory biegałam po asfalcie, począwszy od 5km, przez 10km aż do półmaratonów.

Teraz swoje kroki stawiam w terenie bardziej wymagającym, zaczęłam biegać w górach. Potrzebowałam więc butów, które zadbają o mój komfort a przede wszystkim o moje stopy. Na ratunek przybyły CALDERA 3 od BROOKS.

Biegi górskie są o wiele bardziej wymagające technicznie niż bieganie po płaskiej nawierzchni więc nasze oczekiwania co do wyboru obuwia również wzrastają. Co odróżnia buty do biegania w górach od butów do biegania po płaskiej nawierzchni? Przede wszystkim bieżnik, który w tym przypadku, musi być nieco głębszy aby nie zbierać brudu i zapobiec ślizganiu podczas podbiegów lub zbiegów. CALDERA 3 sprawdzą się tutaj bardzo dobrze.

Bieganie górskie to kalejdoskop nawierzchni. Począwszy od miękkich terenów leśnych, poprzez polany, połoniny aż do nawierzchni pełnych kamieni i korzeni. CALDERA 3 nadaje się do biegania po każdej z nich.  Miejmy także na uwadze, iż biegi górskie pochłaniają znacznie więcej czasu od biegów asfaltowych. Na trasie spędzamy nawet do kilkunastu godzin więc musimy mieć szczególnie na uwadze komfort i zdrowie naszych stóp.

CALDERA 3 to buty bardzo wygodne i stabilne, dzięki czemu moje stawy nie były narażone na urazy i dostały odpowiednie wsparcie. Podczas biegów nie odczułam obecności korzeni czy kamieni pod stopami mimo iż mój ostatni bieg w Górach Stołowych charakteryzował się bardzo trudną technicznie nawierzchnią.

Podeszwa buta ma ponad 2 cm wysokości na całej długości i jest wykonana z pianki BioMoGo DNA. Odpowiada ona za bardzo dobrą stabilizację oraz amortyzację. Buty dopasowują się do stóp, współpracują z nimi a podwójny materiał Air Mesh Upper zapewnia wytrzymałość oraz elastyczność.

Mimo ciężkich warunków atmosferycznych nie miałam problemu z przemoczonymi stopami gdyż buty świetnie odprowadzały wilgoć.

Dodatkowym atutem CALDERA 3 jest ich gramatura, która wynosi 241 g. Buty są bardzo lekkie i nieodczuwalne podczas biegu.

Nie mogę nie wspomnieć o estetyce wykonania, gdyż są to buty, obok których nie można „przebiec” obojętnie! Dobór kolorystyczny to strzał w dziesiątkę, prezentują się fantastycznie.

Podsumowując, jeśli szukasz butów do biegów terenowych, o trudnej nawierzchni, ze sporą amortyzacją ale także lekkością i komfortem podczas użytkowania, które uchronią Twoje stopy przed otarciami z czystym sumieniem polecam CALDERA 3. U mnie zdały egzamin na 5. Jestem pewna, że zostaną ze mną na dłużej.

Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie butów, chętnie na nie odpowiem a wątpliwości rozwieje! Znajdziecie mnie na instagramie @kilometrozercy.

STABILIZACJA     4/5

AMORTYZACJA    5/5

PRZYCZEPNOŚĆ   4/5

DYNAMICZNOŚĆ   4/5

KOMFORT           5/5

DESIGN               5/5

Napisz komentarz
DO GÓRY