Bieganie dla początkujących. Zacznij z nami teraz!

Nowy Rok — nowe wyzwania. Jednym z nich staje się uprawianie regularnej aktywności fizycznej. Kalendarze pękają w szwach, a motywacja podpowiada, że to dobry moment. W morzu możliwości wiele osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z bieganiem lub powrót na ścieżki, niekiedy po dłuższej przerwie. Czy bieganie dla początkujących jest takie trudne? Podpowiadamy!

Mówi się, że bieganie to jeden z najłatwiejszych sportów — wystarczy włożyć buty i ruszyć przed siebie. Brzmi banalnie prawda? Jeśli jednak chcesz już na początku zapewnić sobie bezpieczeństwo, uniknąć napięć i bolesnych kontuzji, zadbaj o odpowiednie obuwie i wygodną odzież. Odpowiednio dobrany sprzęt to inwestycja, nie tylko w szansę na lepsze wyniki, ale przede wszystkim zdrowie. 

Gdzie planujesz biegać?

Dostosuj swój wybór, do tras, na które zamierzasz ruszyć. Jeśli planujesz pokonywać szlaki i trasy trailowe postaw na wytrzymałe buty. Ich właściwości i konstrukcja to gwarancja pewnego kroku, nawet w trudnych warunkach. Jeżeli zależy ci na przyczepności, dodatkowo zwróć uwagę na model z bieżnikiem, a żadna trasa nie okaże się zbyt trudna do pokonania.

Buty na asfalt i miejskie trasy charakteryzują się znacznie większą amortyzacją. Tu liczy się nie tylko stabilizacja, ale także odpowiednie zabezpieczenie mięśni i stopy przed twardą nawierzchnią. Najnowsze technologie wykorzystane w butach Brooks zapewnią przyjemny trening, niezależnie od prędkości.

Jakiego wsparcia potrzebujesz? 

Zwróć uwagę na to, że biegając, przyjmujesz określoną postawę, a ciało powiela znane wzorce ruchowe, co może wpływać na obciążenie podczas treningu. Te wzorce są bardzo ważne podczas wyboru obuwia biegowego. Dzięki odpowiedniemu wsparciu zadbasz o bezpieczeństwo i unikniesz niepotrzebnych kontuzji.

WAŻNE: Aż 4 na 5 biegaczy doznaje kontuzji z powodu stosowania obuwia niedostosowanego do nawierzchni. 

Właśnie dlatego już od początku potrzebujesz wsparcia, które dotrzyma kroku i ułatwi przetoczenie stopy z pięty na palce. Tu najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się z prośbą o pomoc do specjalisty w najbliższym sklepie. Napisz do nas, pomożemy Ci znaleźć odpowiednie miejsce w najbliższej okolicy lub zajrzyj tutaj.

 

Pierwsze kroki na biegowych ścieżkach najpewniej postawisz w Brooks Trace 2 – to model prosty i lekki, na który nie wydasz fortuny. Doskonale sprawdzi się podczas treningu oraz na pierwszych zawodach. Te buty pozwolą ci się cieszyć każdym pokonanym kilometrem — również, gdy zdecydujesz się przyspieszyć.

Brooks Trace 2 – te cechy sprawiają, że wyprzedzają konkurencję!

– doskonała amortyzacja;
– dynamiczne dostosowanie do wagi użytkownika oraz nacisku w czasie biegu;
– wygoda od pierwszego kroku;
– niesamowita lekkość — ten model waży tylko 244 gramy!
– korzystna cena w parze z najwyższą jakością.

Jeśli jesteś na etapie wyboru butów, które sprawnie i bezpiecznie przeprowadzą cię przez kolejne treningi, zapoznaj się z naszymi propozycjami:

SPRĘŻYSTOŚĆ

NEUTRALNE: LEVITATE / RICOCHET / REVEL

AMORTYZACJA

NEUTRALNE: GLYCERIN / GHOST  | WSPARCIE: GLYCERIN GTS / ADRENALINE GTS

PRĘDKOŚĆ

NEUTRALNE: HYPERION TEMPO / LAUNCH | WSPARCIE: LAUNCH GTS

TRAIL

AMORTYZACJA: DIVIDE / CASCADIA | SPRĘŻYSTOŚĆ: CALDERA / CATAMOUNT

 

Wracasz po przerwie? Nowe buty to najlepsza motywacja! 

Jeśli Nowy Rok oznacza dla ciebie powrót do biegania, postaw na bezpieczeństwo. Dobór odpowiedniego obuwia to gwarantowana przyjemność z pokonywania kolejnych kilometrów! 

Szukasz modelu, który dotrzyma Ci kroku? Brooks Glycerin łączy w sobie właściwości pozornie niemożliwe — miękkość oraz wsparcie i największą dawkę amortyzacji, która sprawdzi się niemal na każdej nawierzchni. Dynamiczny bieg czy spokojna przebieżka? Decyzja należy do ciebie! 

Postaw na sprawdzone rozwiązania i najwyższą jakość, której zaufali biegacze na całym świecie. 

Najtrudniejszy pierwszy krok… 

Wiemy, że postawione wyzwanie może cię na razie przerażać. Myśl pozytywnie — małymi krokami zdobywaj biegowe doświadczenie. Jeśli lubisz biegać w grupie, sprawdź, czy w twojej okolicy organizowane są treningi dla osób na twoim poziomie. Jeśli wolisz trenować sam, być może dobrym rozwiązaniem będzie dokonanie zapisu na wiosenny bieg, który pozwoli na szlifowanie formy. 

Rzucamy rękawicę, wchodzisz w to?

W poszukiwaniu motywacji, pozytywnej energii i wymiany doświadczeń dołącz do grupy na Facebooku

-> KLIKNIJ TUTAJ I DOŁĄCZ <- 

Wychodząc na trening, pamiętaj, że komfortowe ubranie oraz dopasowane buty ułatwią regularną aktywność. To gwarancja, że pokonywanie kolejnych kilometrów będzie przyjemnym wyzwaniem. 

Wszystkiego, co najlepsze w biegowych wyzwaniach! Zapraszamy cię do wyjątkowej, biegowej podróży! 

DO GÓRY