Biegi górskie – czas start!

Biegi górskie to wyzwanie, nawet dla doświadczonych zawodników. W przeciwieństwie do startów na nizinach — tu warunki mogą zmienić się w ciągu kilku minut, dlatego podstawą jest dobre przygotowanie — nie tylko fizyczne, ale także zdobycie sprzętu, który będzie stanowił bazę i wsparcie w wymagających momentach. 

Wierzymy, że pokonanie kolejnej biegowej trasy będzie dla ciebie niesamowitym przeżyciem, szczególnie jeśli wybierasz wyzwanie w postaci przebiegnięcia drogi pełnej przewyższeń, ale też widoków, niekiedy zapierających dech w piersiach. 

Gotowy na przygodę? Zbierz niezbędny sprzęt i wyrusz w drogę w stylu #runhappy! 

Buty 

Już na etapie planów musisz mieć świadomość, że jednym z najważniejszych elementów wyposażenia górala są buty. Im lepsza przyczepność, tym większe poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie — możliwość skupienia się na realizacji celu. 

Na trasie możesz trafić na błoto, strome zbiegi bądź wymagające podbiegi, a także oblodzone ścieżki. Wybierz odpowiednie wsparcie:

Caldera 6 

Ten model to prawdziwa rewolucja w bieganiu w terenie. Lekkie, stylowe buty, które zapewniają amortyzację, widoczną gołym okiem. 

Caldera dzięki umieszczeniu w podeszwie innowacyjnej pianki DNA AMP v3 stabilnie poruszasz się nawet po nierównościach, a wyzwanie pokonania trudnej tasy, staje się znacznie łatwiejsze. 

Cascadia 16 

Sprawdzi się na wymagającym terenie w niemalże każdych warunkach. Komfort i bezpieczeństwo — te słowa najlepiej opisują ten model! Jej tajna broń to zastosowanie w podeszwie innowacyjnej pianki DNA LOFT v2, która gwarantuje jeszcze większą amortyzację, przy jednoczesnym obniżeniu wagi butów o prawie 20%! 

Cascadia to doskonały wybór na biegi górskie — za sprawą dopracowanego bieżnika gwarantuje komfort podczas zbiegów i podbiegów, co pozwala osiągać jeszcze lepsze wyniki. Model został wzbogacony o rzep umożliwiający przymocowanie stuptutów.

Catamount 2 

Model, który zaskoczy i zachwyci nawet najbardziej wymagających biegaczy. Wyprofilowane, zapewniające komfort, wodoodporne buty, które pomogą wejść na jeszcze wyższe prędkości, nawet na trudnym terenie. Są lekkie, wytrzymałe i zapewniają doskonałą amortyzację, przy zachowaniu przyczepności. 

Jeśli szukasz wsparcia w górskiej przygodzie — nie możesz przegapić tej premiery! 

Ciepło, bezpiecznie, wygodnie! 

Warstwa wierzchnia chroni przed wiatrem, deszczem i innymi opadami, które mogą zaskoczyć na trasie.

Brooks Canopy Jacket to model, w którym zachowujesz całkowitą swobodę ruchów, przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed niską temperaturą, a także wiatrem, bo kurtka została wyposażona w stójkę, która chroni kark i szyję przy założeniu kaptura. Jeśli warunki będą na tyle korzystne, że kurtka nie będzie potrzebna, z łatwością złożysz ją w wygodny plecak. Brzmi jak wymarzony sprzęt? Pozostaje tylko jedno zadanie: wybrać kolor!

Pozycje obowiązkowe

Dobrze dobrana kurtka to tylko wierzchołek góry! 🙂 Planując bieg górski, zadbaj o dobrze dobraną bieliznę termiczną, która nie będzie krępowała ruchów i zapewni komfort ruchu. 

Koszulka termiczna – koniecznie wygodna i oddychająca. Nasza propozycja to 

Brooks Notch Thermal Hoodie 2.0, która idealnie utrzymuje temperaturę ciała i doskonale sprawdza się nawet podczas długiego wysiłku. Posiada też sprytne rozwiązania!

Dwie dolne warstwy to maksymalna ochrona nóg przed wychłodzeniem. Jako spód najlepiej wybrać ocieplane leginsy, przylegające do ciała.

Swoje wyposażenie uzupełnij koniecznie o Brooks Spartan Pant – te spodnie nie pozwalają nie tylko zachować ciepło, ale także gwarantują luz, który dla wielu biegaczy okazuje się bardzo ważny w kontekście wyboru. 

Swoje wyposażenie uzupełnij koniecznie o Brooks Spartan Pant – te spodnie nie pozwalają nie tylko zachować ciepło, ale także gwarantują luz, który dla wielu biegaczy okazuje się bardzo ważne w kontekście wyboru. 

Zadbaj o szczegóły!

Pakując plecak na start lub górski trening koniecznie zabierz ze sobą rękawiczki, skarpetki, pas oraz opaskę i czapkę. Może się wydawać, że to szczegóły, ale w trudnych warunkach może cię to uratować! 

Długa lista obowiązkowa

Wiemy, że wychodząc na start, chcesz czuć się lekko, ale w biegach górskich każdy szczegół ma znaczenie — niekiedy również banalny, taki jak woreczek na przemoczone ubrania czy skarpetki na zmianę. O czym jeszcze warto pamiętać? 

  • pożywienie i napoje na trasę;
  • naładowany telefon i powerbank
  • folia NRC;
  • apteczka z podstawowymi lekami i środkami opatrunkowymi; 
  • zegarek — najlepiej z funkcją GPS;
  • mapa trasy;
  • latarka lub czołówka.

Ciężki, wymagający trening poprzedzający górską przygodę to zapowiedź wielkiej przygody. Wierzymy, że osiągniesz kolejny biegowy szczyt! Powodzenia! 

Jeśli chcesz pochwalić się wynikiem, wpadnij na naszą grupę — być może staniesz się inspiracją dla innych, którzy wciąż zastanawiają się nad startem,

DO GÓRY