Biustonosze do biegania Brooks – testy!

Najnowsza kolekcja biustonoszy BROOKS.
Po pierwsze stanik jest prześliczny, występuje w wielu bardzo wiosennych kolorach, ja uwielbiam każdy. Wykonany z bardzo przyjemnego materiału, z minimalną ilością przeszyć, co zwiększa komfort użytkowania. Wkładany przez głowę, ale jest na tyle elastyczny, że nie jest to problemem, brak możliwości regulowania, ale mój rozmiar 80B pasuje idealnie do stanika o rozmiarze 80B, co uwierzcie, wcale nie było takie oczywiste, biorąc pod uwagę inne biustonosze sportowe.
Dare Strappy Run Bra
Test nr 1 BIEG
Pomimo, iż stanik jest w kroju bardzo wycięty, zarówno na plecach (wycięta łezka), jak i dość wydekoltowany, piersi podczas biegania mają idealne wsparcie, nie ma tu wrażenia ucisku, biust porusza się wraz z resztą ciała. Świetnie odprowadzona wilgoć bez brzydkich plam na materiale, dla mnie jako kobiety jest to bardzo ważne. W tym staniku wygląda się po prostu dobrze od pierwszych do ostatnich chwil treningu biegowego.
Test nr 2 AEROBIK
Nie miałam tu wątpliwości, ze biustonosz będzie idealny do ćwiczeń rozciągających czy jogi, więc zdecydowałam się dać mu większe wyzwanie. Aerobik z wykorzystaniem stepu. A co… poskaczemy trochę…
Biustonosz test ten zdał na mocną piątkę. Biust utrzymywał się na swoim miejscu, miseczki i ramiączka nie przesuwały się.

 • LOOK: 5/5
 • TEST 1: 5/5
 • TEST 2: 5/5
 • OGÓLNE WRAŻENIE: 5/5
 • TOTAL 20/20 – czy potrzeba lepszej rekomendacji?!?

 

Na pierwszy rzut oka stanik nie wyróżnia się niczym szczególnym, a w pierwszym kontakcie jest dość sztywny.
Ale… to pierwsze wrażenie jest bardzo mylące.

Biustonosz po założeniu (zakładany przez głowę) idealnie dopasowuję się do sylwetki. Ten model oprócz regulowanego zapięcia z tyłu posiada również regulowane na rzepy paski na ramionach, które w łatwy sposób można dopasować do swoich potrzeb. Lekko usztywniane miseczki, bez fiszbin. Wygląd piersi w tym biustonoszu to duży plus. Możliwość tak dużej regulacji w wielu płaszczyznach jest rewelacyjna.

Juno 
Test nr 1 BIEG
Najpierw przetestowałam biustonosz podczas biegania, w końcu to stanik do biegania . I tu mile się zaskoczyłam, stanik idealnie się dopasował, biust przez cały trening pozostawał na swoim miejscu, nawet gdy podczas treningu wprowadziłam zabawy biegowe typu skip A, sprinty, skip C. Materiał, który został zastosowany DriLayer i wbudowana siateczkowa wentylacja sprawiają, że nadmiar wilgoci zostaje szybko odprowadzona.
Test nr 2 JOGA
Drugi test oparłam na jodze i rozciąganiu, tak ważnym po treningu biegowym.
I jedyne, co mi przeszkadzało, to odczuwalne zapięcie w pozycjach jogi wymagających leżenia na plecach. Pozostałe ważne czynniki były na bardzo zadawalającym poziomie, tj. stanik się nie przesuwał, nie obcierał i przede wszystkim nie krępował ruchów. A jego dość solidne zabudowanie sprawiło, ze nie bałam się iż podczas ćwiczeń pokaże coś czego bym nie chciała.

 

 • LOOK: 4/5
 • TEST 1: 5/5
 • TEST 2: 5/5
 • OGÓLNE WRAŻENIE: 4,5/5
 • TOTAL: 18,5/20

 

FastForward ZIP

Piękny, to pierwsze co pomyślałam gdy go zobaczyłam. Ale czy nie za delikatny na biegowe szaleństwo? – to była myśl druga. Stanik zapinany na zamek z przodu więc maksymalny luz przy zakładaniu, żadnej dodatkowej gimnastyki. Dodatkowy haczyk w połowie zapięcia minimalizuję możliwość niechcianego odpięcia do zera. W pierwszy z modeli stanika BROOKS, który testowałam i który ma możliwość wyjęcia wkładek.

Test nr 1 BIEG
Stanik świetnie trzyma piersi, w obu opcjach, z wkładkami jak i bez nich. Minimalne pokrycie materiałem pleców świetnie się sprawdza jeśli chodzi o maksymalizację swobody ruchów. Materiał fajnie odprowadza wilgoć. Jedynym maleńkim minusem jest wygląd piersi w tym staniku, które są wizualnie nieco spłaszczone.
 
Test nr 2 CROSSFIT
Tu potwierdziło się przypuszczenie, że minimalne wykorzystanie materiału na plecach pozwala na maksymalną swobodę ruchów. Stanik idealnie sprawdził się we wszelkich ćwiczeniach, które wymagały rąk i ramion. Idealne rozwiązanie na zajęcia typu crossfit i siłownie.
Spostrzeżenie dodatkowe: biustonosz świetnie by się sprawdził przy biegach OCR, gdy w dużej mierzę trzeba pracować rękoma i ramionami.

 • LOOK: 5/5
 • TEST 1: 4,5/5
 • TEST 2: 5/5
 • OGÓLNE WRAŻENIE: 5/5
 • TOTAL: 19,5/20

 

Napisz komentarz
DO GÓRY