Brooks Run Club Polska wystartował!

Prawie 50 biegaczek i biegaczy na różnym poziomie zaawansowania, kilkadziesiąt przetestowanych par butów i sportowych biustonoszy. Drugie tyle treningu w myśl zasady #runhappy – tak w kilku zdaniach można podsumować pierwsze spotkanie Brooks Run Club.  

Testowane w biegu

Kilkanaście kilometrów, kilkadziesiąt ćwiczeń pod czujnym okiem Darii Kuza, która wspólnie z Markiem Jaroszewskim poprowadzili dwie fantastyczne grupy biegowe. Startowaliśmy z Marina Medical Center – to punkt obowiązkowy na mapie Gdańska nie tylko dla biegaczy! Dzięki gościnności centrum mieliśmy do dyspozycji szatnię, basen, a także dostęp do strefy saun i fitness. Dzięki VegeRebel, każdemu Uczestnikowi mogliśmy zaproponować pyszny i zdrowy poczęstunek. Dziękujemy Partnerom naszego wydarzenia. 

W tym dniu liczyła się dla nas przede wszystkim dobra zabawa, ale połączona z tym, co biegacze lubią najbardziej – możliwością przetestowania dostępnych w ofercie modeli, które pomogą biec prosto do wyznaczonego celu.  

Zwróciliście uwagę, że czasem właśnie tego brakuje – ćwiczeń ogólnorozwojowych przygotowujących ciało do ruchu. To bardzo ważny element uzupełniający, zapobiegający ewentualnym kontuzjom i urazom. Przy okazji to także świetna zabawa, która zapewnia, że bieganie nie może się nudzić!  

Do testów przygotowaliśmy modele najczęściej wskazywane w ankietach, ale nie tylko – dobraliśmy buty, które swoją specyfiką najlepiej odpowiadały nawierzchni. Bardzo dużą popularnością cieszyła się niezmiennie Caldera oraz model Glycerin i Glycerin GTS. Dla tych, którzy nastawiają się na szybsze bieganie przygotowaliśmy model Hyperion oraz Adrenaline.  

Podczas spotkania, jeszcze przed startem każdy Uczestnik miał okazję sprawdzić, czy w jednej z propozycji znajdzie swoje perfekcyjne dopasowanie. Profesjonalne doradztwo i analiza biegowych celów zostały docenione podczas późniejszego treningu.  

 Daria Kuza – trenerka, tak podsumowała wspólny trening: 

“Lepszego otwarcia Brooks Running Club nie wymyśliłabym sobie w najśmielszych biegowo-trenerskich snach.

Było wszystko co czyni ten sport wyjątkowym a zarazem dostępnym dla każdego biegacza- początkującego czy też tego z doświadczeniem. Była radość, było zaangażowanie, była ciekawość poznania produktów marki Brooks- zarówno biustonoszy biegowych jak i butów. Byli ludzie z niesamowitą energią, co idealnie wpisuje się w naszą filozofię #runhappy.

Trening składał się z części biegowej oraz ćwiczeniowej. Skąd takie połączenie?

Jako trener biegowy, terapeuta kręgosłupa, biegaczka, doskonale zdaję sobie sprawę jak ważnym elementem w treningu biegacza jest właśnie wzmacnianie, mobilizacja i rozciąganie, czyli rzeczy, które niestety często się omija, bagatelizuje. Pakiet bieganie plus ćwiczenia daje nam możliwość biegania bez kontuzji i urazów.

Na treningu było niemal 50 osób- to wspaniałe uczucie widzieć w jednym miejscu tyle biegaczek i biegaczy, ludzi którzy postawili na bieganie i postawili na jakość Brooks. 

Widzieć w sobotę rano “morze biegaczy” Brooks- to inspiruje i pokazuje, że w grupie siła.

Dziękuję każdej obecnej na treningu osobie za to że była z Nami na treningu inauguracyjnym i już teraz mówię “do zobaczenia” w kwietniu na kolejnych treningach Brooks Running Club.”

 

 

 

 

Rozpoczęcie projektu Brooks Run Club to dla nas zupełnie nowy rozdział i zupełnie nowe wyzwania. Spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że biegową energią dobrze dzielić się z innymi. Dziękujemy, że do nas dołączyliście! Mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce, być może już nie tylko w Gdańsku. 😊  

 

 

DO GÓRY