Buty do biegania LAUNCH 6 – test Biegowego Wariata

Od pewnego czasu marka Brooks wchodzi dość mocno na nasz rynek. Głównie za sprawą swoich głównych modeli czyli Ghost, Glycerine oraz Adrenaline GTS czyli butów bardzo komfortowych ze sporą amortyzacją oraz z bardzo miękkim wykończeniem cholewki. Mało znanym a zarazem ciekawym butem jest LAUNCH.

Model Launch w 6stej odsłonie to bardzo lekki but treningowy a zarazem można powiedzieć but startowy. W jego konstrukcji nie ma żadnych HIPER MEGA technologii ten but ma służyć do tego do czego został stworzony czyli do szybkich treningów, a dla niektórych biegaczy nawet do startów. Nigdy nie miałem kontaktu z tą marką wiec podchodziłem do tego ze sporą dawką rezerwy. No ale jak nie pobiegasz w bucie to się nie przekonasz jaki jest.

A wiec zaczynamy. Cholewka w bucie jest bezszwowa na całej powierzchni z dość szeroką częścią przednią buta co dla sporej ilości osób jest to dużym plusem, z tyłu mamy dość wysoko poprowadzony zapiętek który też jest dość sztywny przez co bardzo dobrze trzyma nam pięte. Drop w tym modelu to 10 mm przez co jest bardziej uniwersalny dla wielu biegaczy . Choć na pierwszy rzut oka wydaje się że drop w tym bucie jest zdecydowanie mniejszy. Podeszwa została wykonana na całej powierzchni z pianki BioMoGo DNA , a na spodzie mamy gumę węglową która bardzo dobrze trzyma się podłoża.

Pierwszy trening i od razu czujemy się jak w domu. Tego buta nie musimy układać do stopy, jeżeli nam pasuje podczas przymiarki w sklepie i nic nam w nim nie przeszkadza to tak po prostu jest. To duża zasługa bezszwowej i bardzo przewienej cholewki. But idealnie otula stopę i bardzo chętnie z nami pracuje. Nie ma przesadnej amortyzacji ani nie jest za twardy. Tu po prostu jest zachowana pełna równowaga pomiędzy komfortem a dynamiką. Oczywiście mówimy tu o biegaczach do MAX 80 kg.

Pierwszy test dla buta to był bieg ciągły 8 km w tempie 4\10 i spisał się idealnie, na wolniejszych i dłuższych wybieganiach tez jest OK. Nie obciąża za bardzo stopy z powodu mniejszej amortyzacji. Jedyny mankament buta a bardziej sznurówek to materiał z którego zostały wykonane. Po prostu są śliskie i potrafią się rozwiązywać podczas treningu wiec trzeba je wiązać na dwa razy.
W mojej ocenie Brooks LAUNCH 6 to po prostu świetny but treningowo startowy w dobrej cenie.

Plusy

Lekkie.
Bezszwowa cholewka Przewiewna cholewka 10 mm drop.
Szerokie śródstopie.
Podeszwa dobre trzyma się nawierzchni.

Minusy

Wygląd.
Podeszwa (pianka taka sama jak w poprzednim modelu ). Jedna kolorystyka.
Śliskie sznurówki.

 

Napisz komentarz
DO GÓRY