Wyprzedaż Bestseller

Buty męskie
PureGrit 6

499 zł 299 zł

Męskie buty terenowe - Trail

Neutral (neutralne), CONNECT (elastyczność)
5.00 z 1 opinii  | 
Wysoka przyczepność i lekkość gwarantujące więcej zwinności w biegach terenowych; dla biegaczy lubiących zboczyć ze szlaku. Czytaj więcej

Sprawdź damską wersję

Specyfikacja

Rodzaj obuwia Neutral (neutralne)
Waga 9.6oz / 272.2g
Łuk stopy Wysoki
Drop (spadek pięta palce) 4mm
Kraj pochodzenia Importowany

Opis PureGrit 6

Neutral (neutralne)
Charakterystyka buta

Grit to propozycja terenowa dla biegaczy, którzy kierują się w stronę naturalnego biegania i szukają butów "na co dzień". To model, który pozwoli Ci wbiec w teren, zapewni odpowiednią ochronę przed podłożem i sprawi, że posmakujesz biegania naturalnego. Twoje stopy "czują" szlak, będąc jednocześnie chronione. Anatomiczny kształt i krótkie wiązanie, pozwala stopie ułożyć się w bucie jak w skarpetce, dzięki temu pracuje ona naturalnie i nieskrępowanie. Dobre dopasowanie zapewnia doskonałe trzymanie śródstopia i pięty.

Podeszwa

System BioMoGo DNA daje odpowiednią stabilność i równomiernie rozłożoną amortyzację. But dynamicznie dopasowuje się do kroku oraz prędkości, aby w niesamowity sposób oddać energię. Pozwala zarówno na szybkie bieganie, jak i na spokojne długie wybiegania w wolniejszym tempie. Niezależnie od wagi biegacza.

Cholewka

Ten model posiada wydrukowane w technologii 3D lekkie i elastyczne wykończenie, które zapewnia kluczową elastyczność konstrukcji. To daje płynne dopasowanie do stopy w czasie ruchu i wentylację na wysokim poziomie

Minimalistyczna terenówka

W modelu Grit poczujesz szlak w sposób, którego dotąd nie doświadczyłeś. W tych butach, guru światowego ultramaratonu Scott Jurek, pokonał szlak Apallachów (3540 kilometrów) i ustanowił rekord świata (46 dni 8 godzin i 7 minut).

Technologie

  • 2 BALLISTIC ROCK SHIELD

    Wzmocniona termoplastyczna warstwa pianki EVA pomiędzy podeszwą zewnętrzną a środkową. W trakcie nadepnięcia na ostre elementy, BRS chroni przedstopie poprzez rozpraszanie powstałych w ten sposób punktów ucisku.

  • 1 BioMoGo DNA

    Adaptacyjny materiał w podeszwie środkowej, który łączy technologie BioMoGo oraz Brooks DNA. Stworzony aby uzyskać indywidualną amortyzację uwzględniającą styl, wagę i prędkość biegaczy.

  • 3 Propulsion pods

    Agresywna trójwymiarowa struktura z wypustkami na podeszwie zapewniająca wielokierunkową przyczepność.

Opinie o Brooks PureGrit 6

Lot kontrolowany

Przekopując się przez dziesiątki butów trailowych, posiadając niszczycielską moc w nogach, której nie oparły się żadne dotychczas marki i modele, wypełniony po brzegi goryczą, zniechęceniem, kiedy już niemal wypowiedziałem te słowa! - nie ma dla mnie butów! Wtedy zaryzykowałem - jak sądziłem i kupiłem PURE GRIT6. Kupiłem jedynie ze względu na materiał, z którego wykonana jest cholewka. Na ekranie komputera wydawał się solidny. Po pierwszych przełajach bałem się głośno wyrażać pozytywne wnioski. Na początku prawie każdy but był OK. Z każdą kolejną setką kilometrów (biegam czasem i 200 kilometrów tygodniowo) okazało się, że nie tylko wspomniana cholewka jest trwała, ale cała konstrukcja buta idealnie współpracuje ze stopą, szlakiem, skałą, śliską od suszy ścieżką w Bieszczadach, asfaltowymi odcinkami. Dynamika, dopasowanie trwałość. Czego chcieć więcej? Ano jest parę rzeczy do poprawki. 1. Zmiękczyć zapiętek - niepotrzebny aż tak pancerny. 2. Popracować nad mieszanką gumy - jest zbyt krucha, odłupuje się, a powinna stopniowo ścierać, poza tym gęstość powoduje poślizg na mokrej skale. hmm... może tak dogadać się z vibram? Nie wiem tak tylko głośno myślę.


Dodaj opinię
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM