Codzienny trening w startówkach? Opinia PrendkiTri

Od zeszłego tygodnia mam przyjemność biegać w najnowszym modelu Brooksa Levitate 4. Buty zostały stworzone z myślą o codziennym bieganiu, jednak dzięki swojej dynamice i amortyzacji osoby szukające szybkiej startówki (tak jak ja) również będą zadowolone.

Buty spodobały mi się od razu po otworzeniu pudełka. Rewelacyjny design. Być może dla części osób tak błaha rzecz jak wygląd buta biegowego nie ma znaczenia, to jednak mnie ich styl po prostu zauroczył. Czerwona cholewka z dzianiny nie tylko jest bardzo stylowa i elegancka, ale mega wygodna i przewiewna. Poza tym wiadomo – czerwone buty to +10 do prędkości. Idealnie przylega do stopy na całej długości, zachowując przy tym bardzo dobrą wentylację. Nawet biegając szybkim tempem, na bieżni mechanicznej stopy pozostawały zaledwie lekko wilgotne. Mega plus.
Do tego częściowo zintegrowany język bardzo dobrze uzupełnia całość doskonale trzymając stopy. Pianka DNA AMP, jak zapewnia producent jest o 20 % lżejsza od swojej poprzedniczki we wcześniejszym modelu Levitate, a przy tym nie straciła na swojej sprężystości, wręcz przeciwnie. I rzeczywiście w czasie biegu naprawdę czuć jak but oddaje część energii, dzięki czemu miałem wrażenie, że mój krok jest dłuższy przy mniejszej ilości włożonego wysiłku.

Buty pomimo braku systemów stabilizacji dają spore wsparcie i doskonale nadają się dla stóp neutralnych oraz takich jak moje, czyli z delikatną supinacją, ale nie są przy tym wszystkim zbyt sztywne. Bardzo dobrze spisuje się również wysoki zapiętek, który chroni Achillesy, co czuć przy każdym odbiciu, jak i lądowaniu. Odważę się nawet powiedzieć, że po założeniu buty same dopasowały się do mojej stopy.

Gumowa podeszwa i pianka jest dość cienka w porównaniu z innymi butami, w których ostatnio miałem okazję biegać, dzięki temu na różnych trasach mogłem bardziej wyczuć nawierzchnie, a wraz z tym czułem się pewniej, stawiając kolejne kroki.
Wszystkie wymienione cechy i właściwości Levitate 4 sprawiły, że zdecydowałem że będą to moje buty startowe. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich do codziennego, biegania tak jak zaleca producent.

Polecam!

Napisz komentarz
DO GÓRY