CZYM JEST DNA LOFT?

Czy kiedykolwiek życzyłeś sobie, by chodnik był trochę bardziej miękki? By bieganie przypominało raczej unoszenie się na wodzie? Amortyzacja Brooks DNA LOFT przybliża Cię o krok do spełnienia tego marzenia. Nasza miękka amortyzacja zapewnia uczucie wygody bez szkody dla wagi i trwałości.

DNA LOFT to nasza najbardziej miękka amortyzacja podeszwy środkowej. Jest połączeniem pianki EVA, gumy i powietrza – tak, nawet powietrze jest uznawane za składnik amortyzujący. Ta precyzyjnie dopracowana kombinacja zapewnia Twoim stopom wyjątkowo miękki bieg za każdym razem, gdy zasznurujesz na nich swoje buty. Nigdy nie zwalniamy tempa, jeśli chodzi o Twoje wrażenia z biegania, dlatego przesuwamy granice, wprowadzając do DNA LOFT nowe technologie.

DLACZEGO DNA LOFT JEST TAKIE DELIKATNE?

Uczucie wspaniałej miękkości wynika z konkretnych proporcji pianki, gumy oraz powietrza. Pianka EVA to materiał powszechnie stosowany przy amortyzacji butów do biegania, który zapewnia miękkość przy stosunkowo niskiej wadze. Połączenie pianki z dodatkowym powietrzem zapewnia, że ​​amortyzacja pozostaje lekka, a dodatek gumy gwarantuje trwałość.

Rezultat? Amortyzacja, która pochłania wstrząsy i zapewnia wspaniałą, błogą miękkość kilometr po kilometrze.

Jak DNA AMP wypada w porównaniu z innymi podeszwami środkowymi Brooks?

Spośród czterech stosowanych przez nas technologii podeszwy środkowej DNA LOFT zapewnia największą miękkość.

  • DNA AMP  ma najwyższy zwrot energii, a także gwarantuje niezwykle sprężysty krok, który napędza Cię podczas biegu.

  • BioMoGo DNA to idealny kompromis między miękkością a responsywnością: nie jest tak miękki, jak DNA LOFT, ale jest bardziej miękki niż DNA AMP.

  • DNA FLASH to nasza najlżejsza amortyzacja. Miękka, ale nie aż tak jak DNA LOFT. DNA FLASH znajdziesz tylko w naszych najszybszych butach wyścigowych i treningowych.

CO ZMIENIŁO SIĘ OD PREMIERY?

DNA AMP pojawiło się w 2018 roku wraz z debiutem jednych z najlepszych butów oddających energię na rynku – Brooks Levitate. Od tego czasu cały czas udoskonalaliśmy DNA AMP. Jesienią 2020 udało nam się zminimalizować gęstość pianki bez poświęcania odzysku energii. Dzięki temu najnowsza wersja DNA AMP jest o 20% lżejsza od oryginału.
A to jeszcze nie koniec – cały czas prowadzimy badania nad tym, by DNA AMP było jeszcze lżejsze i bardziej wytrzymałe przy jednoczesnym zachowaniu imponującego odzysku energii.

Jak wybrać?

Istnieje powód, dla którego biegacze uwielbiają buty z ultra amortyzacją: chronią one Twoje ciężko pracujące stopy, nogi i ciało przed bezlitosnymi betonowymi drogami i chodnikami, po których biega większość z nas.

Komfortowa amortyzacja, taka jak DNA LOFT, pomaga chronić Cię, pochłaniając drobne różnice w strukturze drogi. Pęknięcia chodnika i dokuczliwe kamyki nie są przeszkodą dla DNA LOFT – chodnik jest niczym jedwab pod Twoimi stopami.

Możesz również zdecydować się na DNA LOFT, jeśli nie chcesz przejmować się butami i po prostu pragniesz czerpać radość z tego, co robisz – miękkość zapewnia uczucie równomiernego biegu.

MODELE Z DNA LOFT

DO GÓRY