Jak wybrać biustonosz do biegania? Praktyczny przewodnik!

Wydaje się, że w bieganiu najważniejsze są buty, jednak w kobiecym wydaniu równie ważny jest… biustonosz sportowy! Oferta przyprawia cię o zawrót głowy? Wiemy, że w nadmiarze propozycji można się pogubić, dlatego spieszymy z pomocą. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i wybierz model, który stanie się nieodłącznym elementem sportowej stylizacji na każdy trening. 

Czego pragną kobiety? 

Przede wszystkim komfortu i wygody! Pokonywanie kolejnych kilometrów bez dyskomfortu, obaw i problemów po zakończonym treningu.

Zamiast podjąć decyzję, trafiasz na kolejne pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Z myślą o pomocy w rozwianiu wątpliwości, stworzyliśmy przewodnik dla poszukujących biustonosza biegowego. Jak się mierzyć, jakie dopasowanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze? Sprawdź nasze wskazówki! 

Po pierwsze: rozmiar. 

Odwiedź najbliższy sklep biegowy, by skorzystać z porady i pomiaru specjalisty lub dokonaj ich samodzielnie. Potrzebujesz taśmy do mierzenia (centymetra). Jeśli dokonujesz pomiarów w staniku, zadbaj o to, by nie miał wypełnienia ani nie zmieniał kształtu twojej klatki piersiowej.

Zacznij od pomiaru obwodu klatki piersiowej na wysokości zapięcia stanika. Zadbaj o dokładny pomiar. Koniecznie skorzystaj z informacji o rozmiarach pasków, dosręnym w przewodniku, by znaleźć prawidłowe dopasowanie. Jeśli pomiar przekracza kilka milimetrów standardowej rozmiarówki, wybierz model mniejszy – dzięki temu unikniesz niepotrzebnych otarć. 

Zupełnie odwrotnie jest w przypadku rozmiaru miseczki. Jeśli w  tym przypadku twój pomiar przekracza dane przyjęte w  (nawet o kilka milimetrów) zaokrąglij wynik w górę. W celu uzyskania prawidłowego wyniku dokonaj pomiaru w najszerszym miejscu. By odpowiednio dobrać rozmiar miseczki – od otrzymanego wyniku odejmij pomiar całej klatki piersiowej. Wydaje się skomplikowane? To tylko odrobina zaangażowania, które pozwoli na dobranie prawidłowego rozmiaru biustonosza. 

Dlaczego to takie ważne? Wśród twórców odzieży sportowej wychodzimy z założenia, że: 

najlepszy biustonosz sportowy nie spełni swoich funkcji, jeśli nie będzie prawidłowo dopasowany.

Rozmiar to dopiero pierwszy krok, teraz czas na perfekcyjne dopasowanie. Podobnie, jak w przypadku butów biegowych – tu również diabeł tkwi w szczegółach… 

Przy mierzeniu upewnij się, że dół stanika przylega do pleców, nie może się podwijać ani pozostawać luźny. Jeśli nic się nie podwija, nie powoduje ucisku ani dyskomfortu podczas ruchów – jesteś na dobrej drodze! 

Miseczka miseczce nierówna… 

Kolejnym istotnym elementem, na który musisz zwrócić uwagę jest miseczka – jeśli przylega do biustu wszystko jest ok. Jeśli piersi zdają się “rozlewać” po bokach to może oznaczać, że miseczka jest za mała, jeśli pomiędzy biustem, a miseczką pojawia się wolna przestrzeń, to znak, że wybrany rozmiar jest za duży. Podczas przymiarek sprawdź wszystkie opcje – jeśli biustonosz ma wyjmowane miseczki, upewnij się, że w tej wersji również wszystko pasuje. a podczas ruchu czujesz po prostu komfort. 

Ramię w ramię 

Ramiączka powinny przylegać, ale nie uciskać. Paski muszą się swobodnie przesuwać, nie pozostawiając odcisków na skórze. To szczegół, ale przy dłuższej aktywności lub intensywnym ruchu, będziesz sobie za to wdzięczna. Trening bez otarć i zbędnych urazów to priorytet, niezależnie od stopnia biegowego zaawansowania! 

 

Biustonosze Brooks powstają w oparciu o badania i testy laboratoryjne, ale kluczowe jest dla nas testowanie poszczególnych modeli na aktywnych biegaczach. Marka tworzona przez biegaczy dla biegaczy – to nasz cel na każdym poziomie!

Dla każdego coś innego! 

Z myślą o tym, że każda kobieta jest inna stworzone zostały dwie linie biustonoszy, które odpowiadają indywidualnym potrzebom – niezależnie od rozmiaru i poziomu zaawansowania możesz liczyć na maksymalne wsparcie. 

Kolekcja Dare to wbudowane miseczki, które dosłownie otaczają piersi zapewniając maksymalne wsparcie i utrzymanie, nawet przy intensywnych treningach. Kapsułowa budowa to komfort, ale też przyjemny dla oka wygląd, co jest istotne również w przypadku sportowej odzieży – niezależnie od tego, czy biustonosz chowasz pod koszulką, czy traktujesz jako podstawę. Dzięki wykorzystanym materiałom i niemalże bezszwowej konstrukcji, ryzyko otarć i dyskomfortu zostało ograniczone do minimum. 

Kolekcja Drive odpowiada za maksymalne utrzymanie podczas ruchu. To biustonosze, które dosłownie dopasują się do Twoich potrzeb, Dzięki wyjmowanym wkładkom, sama decydujesz o tym, jak ostatecznie będzie wyglądał sportowy look. 

Czym różnią się obie kolekcje? Rodzajem wsparcia, kształtem miseczek, dodatkami, stopniem wycięcia. Tym, co łączy oba modele jest najwyższa jakość wykonania oraz niezawodne materiały, które idealnie sprawdzą się podczas każdej aktywności. 

Wybierz model, który bardziej ci odpowiada i wyrusz na trasę bezpiecznie! Z naszych doświadczeń wynika, że komfort dodaje mocy nawet podczas najtrudniejszych biegowych zmagań. 

Chcemy oferować Wam to, co najlepsze, by każda kobieta znalazła w Brooks coś dla siebie! 

DO GÓRY