Jakie buty do zadań specjalnych? Może catamount?

Catamout to nowy model terenowy marki Brooks, dedykowany dla osób, które chcą biegać szybko w trudnym i wymagającym terenie.

Catamout to buty z 6 mm dropem, z całkowicie nową podeszwą, która łączy, znaną już miłośnikom Brooksa, technologię DNA FLASH z azotem, zapewniając wyjątkową sprężystość i miękkość obuwia. W podeszwie zastosowany został system TrailTack, czyli specjalne wypustki, które idealnie trzymają but nawet na najbardziej śliskim, błotnistym terenie. Buty posiadają również innowacyjną osłonę Ballistic Rock Shield – system chroniący stopy przed kamieniami i korzeniami.

 

Ten but to moje odkrycie sezonu 2021. Choć miałam okazję biegać w wielu butach terenowych Brooks, to ten model podbił moje serce. Dużym plusem jest mega przyczepność i sprężystość. Buty świetnie współgrają ze stopą. A lekkość tego buta sprawia, że nawet w ciężkim terenie można zrobić trening na dużych prędkościach.

Catamout to taka terenowa startówka – to stwierdzenie idealnie określa tego buta.

 

No i ten wygląd!!! Nowoczesna stylistyka, rewelacyjne kolory. Catamout to, moim zdaniem oczywiście, najładniejszy terenowy but w kolekcji Brooks na ten sezon.

Ciekawostka – wzór na logo na obuwiu (pofałdowana linia) to nie jakiś tam „mazaj”. To zarys prawdziwego szlaku Catmout w Stanach Zjednoczonych.

DO GÓRY