Przygotuj się do jesiennych treningów.

Budzik dzwoni o świcie i natychmiast uderza w ciebie dobiegający z zewnątrz szum padającego deszczu, wyglądasz przez okno i widzisz aurę polskiej złotej jesieni. Zawinąć się w kołdrę i przespać poranek czy ubrać się i wyjść? Jesteśmy fanami biegania jesienią, więc wybór pada na drugą opcje.  Aby takie warunki nie miały negatywnego wpływu na chęci do biegania, musisz się na to nastawić psychicznie ale i przygotować technicznie.

Czapki do biegania

Zacznijmy od początku, poszukaj czapki, koniecznie takiej która szybko schnie, najlepiej wyposażoną w większy lub mniejszy daszek. Daszek pomoże chronić twarz przed deszczem, woda wpadająca w oczy to najmniej komfortowy element biegania.  Szybkoschnący materiał okaże się zbawienny kiedy przestanie padać, wyobrażasz sobie biegać z mokrą głową mimo braku deszczu?

Kurtki i bluzy do biegania idealne na jesień!

Przydałoby się coś na tors. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od Twoich preferencji. Na szczęście istnieje dużo możliwości, a nowoczesna odzież biegowa jest już na tyle zaawansowana że potrafi się zmieniać. Ale idźmy po kolei, standardowym pewniakiem jest techniczny top, ważne aby przylegał do ciała i nie obciążał Cię dodatkową wagą gdy zmoknie. Co dalej? Bluza czy od razu kurtka? Pamiętaj że idziesz biegać, podczas aktywności nasz organizm się rozgrzewa i inaczej odczuwamy temperaturę. Jeżeli jest naprawdę zimno warto pomyśleć o bluzie z długim rękawem, fajnie jeżeli ma miejsce na kciuk wtedy biega się zdecydowanie wygodniej. Kolejną warstwą, lub zamiast bluzy w zależności o preferencji powinna być kurtka wykonana materiałów odpornych na wiatr i wodę. Poszukaj takiej która jest przewiewna i pomoże odprowadzić nadmiar ciepła podczas treningu.

Dobierz spodnie do biegania Brooks

Postaw na szorty, jeżeli zbyt chłodno raczej rajstopy lub spodnie do biegania wykonane podobnie jak czapki do biegania z szybkoschnących i odpornych na wiatr materiałów. Taka odzież szybko schnie co jest kluczowe dla komfortu ale i dla mięśnie które jednak wolą być rozgrzane.

Skarpetki do biegania, idealne na jesień!

Od dawna wiadomo że najwięcej ciepła ucieka przez głowię, bardzo dużo ucieka go też przez stopy. Ponieważ to one mają najwięcej kontaktu z mokrym podłożem warto aby było dokładnie zabezpieczone. Od czego zacząć? Najlepiej od skarpet, zapomnij o miłej bawełnie, niestety jest zbyt podatna na nasiąknięcie i może narazić twoje stopy na liczne pęcherze. Zdecydowania postaw na skarpetki z tkaniny technicznej, zapewnią Ci wiele komfortu i odprowadzą wodę od stopy.

DO GÓRY