Najlepszy z najlepszych Hyperion Elite 2 – Recenzja

Trochę czasu upłynęło, zanim buty trafiły do Polski ale moja cierpliwość została nagrodzona i to z nawiązką.

Co tu dużo mówić, o tuż Brooks Hyperion Elite 2 to wyścigowy but na miarę XXI wieku. Jest w nich wszystko, czego dzisiejsi biegacze oczekują od startówek.

Zacznę od podeszwy, bo to w niej ukryte jest serce tego modelu. Więc podeszwa to ogromny kawałek DNA FLASH z azotem, czyli bardzo lekki, sprężysty i trwały materiał z płytką z włókna węglowego, która jest umieszczona tuż za przednią częścią stopy, aby uzyskać bardziej dynamiczne odbicie. To naprawdę działa (i to jak). Po trzech treningach chciałem jeszcze i jeszcze i…… Czułem się jak dziecko, które właśnie dostało nową zabawkę.

Dodatkowo Brooks wykorzystał swoje bardzo bogate dotychczasowe doświadczenia przy opracowaniu geometrii podeszwy i daje nam coś o nazwie Rapid Roll Technology. Taka koncepcja wyprofilowania podeszwy wymusza u biegacza ruch do przodu i szybszego przetaczania stopy, co zrobiło na mnie ogromne wrażenie. To świetna mieszanka, dość miękka, a zarazem mocna, dobrze amortyzująca i elastyczne. A najlepsze w tym wszystkim jest to, jak bardzo świeże były moje nogi po wykonanym od dość dawna pierwszym treningu szybkościowym.

Cholewka pochodzi z modelu Hyperion Elite 1 i bardzo dobrze spasowana jest z całością. Wykonana jest z rozciągliwej tkaniny – miękka, niezwykle lekka i oddychająca. Posiada cienki język i kołnierz, ale w okolicy kostki znajduje się dodatkowa wyściółka co pozwala na bardzo dobre dopasowanie kostki bocznej i achillesa. Cała cholewka została jakby stworzona do mojego rodzaju stopy (czyli długiej, ale bardzo wąskiej). Taki rodzaj cholewki w całości bardzo dobrze przylegającej do stopy w połączeniu z dość szeroką podeszwą stanowi bardzo pewne i stabilne wsparcie nawet przy bardzo szybkim bieganiu. I na koniec jeszcze mały, ale jakże ważny szczegół (coś jak wypasiona fura bez uchwytów na kubek z kawą) , mianowicie sznurowadła ani razu się nie rozwiązały, dzięki swojej płaskiej, ale chropowatej strukturze.

Buty te dostają ode mnie maksymalną z możliwych ocenę – najlepszy but, w jakim do tej pory biegałem. Gorąco polecam!!!

Napisz komentarz
DO GÓRY