Poradnik wyboru biustonoszy sportowych

Jak dobieramy biustonosz

Aby odpowiednio dobrać biustonosz sportowy musimy wziąć pod uwagę kształt, rozmiar i strukturę tkanki piersiowej. Poniższy poradnik został zaprojektowany w taki sposób aby odpowiednio zmierzyć obwód klatki piersiowej oraz wielkość miseczki. Następnie skupimy się na dobraniu odpowiedniego dla Ciebie stylu.

Aby zapewnić odpowiedni pomiar:

  • Skonsultuj się ze specjalistą lub poproś kogoś innego o wykonanie pomiaru.
  • Załóż swój codzienny stanik nie używając żadnych wkładek tak aby uzyskać najbardziej naturalny kształt i rozmiar Twojego biustu.
  • Oddychaj głęboko i rozluźnij się.

1. Pomiar klatki piersiowej

Zmierz obwód klatki piersiowej pod biustem. Upewnij się, że miara dobrze leży a następnie zaokrąglij uzyskany rozmiar w dół.

2. Obwód stanika

Uzyskany pomiar klatki piersiowej dopasuj do wartości obwodu podanych poniżej w tabeli.

3. Pomiar w biuście

Zmierz swój biust w jego najszerszym miejscu pamiętając, że w przypadku większego biustu odpowiedni obwód uzyskamy mierząc poniżej środkowej części. Pomiary biustu wahają się nawet do 20% w związku z czym zaokrąglij wynik do najbliższej wartości.

4. Obliczenie wielkości miseczki

Wielkość miseczki uzyskujemy odejmując obwód klatki piersiowej (PUNKT 1) od pełnego obwodu biustu (PUNKT 3). Różnicę zaokrąglamy do podanych wartości.

Obwód klatki piersiowej

Wartości wytyczne

Klatka piersiowa Rozmiar biustonosza
63 – 68 cm 30
68 – 74 cm 32
74 – 79 cm 34
79 – 84 cm 36
84 – 89 cm 38
89 – 94 cm 40
94 – 99 cm 42
99 – 104 cm 44

Wielkość miseczki

Wartości wytyczne

Wielkość miseczki (Różnica pkt. 1 i 3) Miseczka
8 cm AA
10 cm A
13 cm B
15 cm C
18 cm D
20 cm DD
23 cm E
25 cm F

Przykład

75 - 57 = 18
ROZMIAR = 34D

Wszystko gotowe?

Odpowiednio dobrany biustonosz to wielka różnica. Czas żebyś ją poczuła.

Cztery podstawowe zasady

Nie jesteś pewna czy Twój biustonosz wygląda i leży dobrze?
Przekonaj się dzięki poniższym wskazówkom.

1. Zapięcie/część tylna

Zapnij stanik na zewnętrznym zapięciu (pierwszej z brzegu haftce) i upewnij się, że taśma pod biustem leży prostopadle do podłoża, i nie jest ani zbyt luźna ani zbyt ciasna. Idealnie, gdy czujesz lekki opór przy włożonym pod taśmę jednym palcu. Zbyt luźny stanik może doprowadzić do rożnego rodzaju otarć.

Za luźno

2. Miseczka

Po założeniu stanika, biust powinien leżeć równo i w całości wewnątrz biustonosza, tak aby ten nie marszczył się i nie fałdował. Jeżeli biust nie mieści się na górze lub po bokach, oznacza to, że dobrany rozmiar miseczki nie jest właściwy.

Za małe Za luźne

3. Fiszbina

Upewnij się, że biustonosz przylega do ciała równomiernie. W razie jakiejkolwiek powstałej przestrzeni należy rozważyć większy rozmiar miseczki.

4. Ramiączka

Odpowiednio dopasowane ramiączka nie powinny spadać ani uciskać zbyt mocno. Regulowane ramiączka zapewnią dokładniejsze dopasowanie. Jeżeli czujesz, że to ramiączka głównie podtrzymują Twój biust, należy dobrać biustonosz z mniejszym rozmiarem w obwodzie (pkt 3).

Poprawnie

Wszystko gotowe?

Odpowiednio dobrany biustonosz to wielka różnica. Czas żebyś ją poczuła.

Zdobądź biustonosz na jaki zasługujesz

Każda kobieta zasługuje by czuć się doskonale wspierana.
Oto kilka problemów i proponowanych rozwiązań.

Po operacji lub kontuzji

Dla kobiet, które doznały w przeszłości kontuzji ramienia, szyi lub barku lub są po operacji piersi, tradycyjne biustonosze sportowe mogą okazać się zbyt niewygodne. Polecamy wypróbować biustonosze z przednią regulacją ramiączek, z ramiączkami odpinanymi lub staniki samonośne dla odkrytych pleców.

Polecamy:

Ciąża lub karmienie piersią

Biustonosze sportowe to świetne rozwiązanie dla kobiet, które w okresie ciąży lub karmienia piersią muszą uporać się z uporczywą nadwrażliwością. Polecamy biustonosze z możliwością przedniej regulacji ramiączek, które pomogą Ci ze zmianami w ciele i ułatwią karmienie.

Polecamy:

Wąskie ramiona

Nawet dobrze dopasowane biustonosze mogą w nieskończoność zsuwać się z ramion. Aby temu zapobiec, wypróbuj stanik z ramiączkami na krzyż.

Polecamy:

Nierówne piersi

Większość kobiet ma jedną pierś większą od drugiej. Pamiętaj aby zawsze dobierać biustonosz pod miseczkę większą oraz aby Twój biustonosz miał możliwość regulacji ramiączek, dzięki czemu dopasujesz go odpowiednio do indywidualnych potrzeb.

Polecamy:

Zakładanie dwóch biustonoszy

Aby uniknąć problemów z dopasowaniem a w zamian uzyskać komfort i odpowiednią stabilizacje biustu, nie należy biegać z dwoma biustonoszami. Dobrze dopasowany biustonosz to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa bez konieczności zakładania dwóch biustonoszy. W naszej ofercie znajdziesz staniki dla większych miseczek. Mniej często znaczy więcej.

Polecamy:

The Bra Standard

Kolekcja Brooks „Komfort w Ruchu” (The Brooks Moving Comfort Collection) to numer 1 wśród biustonoszy sportowych i to nie bez powodu.

Dobrze dopasowany biustonosz sportowy podczas biegu to podstawa dla każdej kobiety. Nasi projektanci z dumą tworzą staniki które będą z Tobą współpracować a nie odwrotnie.

Każdy szew zaprojektowany jest z ogromnym poświęceniem po to aby służył Ci godnie. Estetyka naszych produktów idzie w parze z jakością a kobiety, które nam zaufały wiedzą dlaczego Brooks to biustonosze sportowe numer 1. Czas abyś i Ty doświadczyła tego co One.

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM