Poznajemy stabilizujący model Adrenaline Gts 21

Brooks Adrenaline GTS 21 – co to w ogóle jest ?

Jest to but stworzony na codzienne klepanie kilometrów. Da radę zarówno po leśnych ścieżkach, ale przede wszystkim stworzony jest na asfalt. Ma dość sporą dawkę amortyzacji (DNA LOFT), może być i dla początkującego biegacza, jak i starego wyjadacza. Mają też specjalny system, który w założeniu ma dbać o kolana (GuideRails). Mają też duży spadek pięta palce – 12mm. Rozmiar 44,5 waży 308 gram.

Pierwsze odczucia z Brooks Adrenalinę GTS 21

 

  • But jest przyjemny w dotyku,
  • podeszwa wygląda faktycznie na solidną,
  • Ma sztywną piętę – jako dodatkowy element stabilizacji
  • Jest z siateczki 3D Print, która dość fajnie otula stopę
  • Do spadku pięta palce trzeba się było przyzwyczaić

 

100 km… więc jakie wrażenia?

Mogę stwierdzić, że Brooks adrenaline GTS 21 jest fajny, dobrze zrobiony i wygodny. Biega mi się w nich dobrze. Co ważne, w środku jest odpowiednio wykonany i nie miałem jeszcze ani jednego odcisku czy otarcia. Miękka wyściółka w połączeniu z usztywnianą piętą, robią robotę. 

Amortyzacja w Brooks Adrenaline GTS 21

Jest spora, czuć ją. Na minus z uwagi na wagę, bo 300 gram to jednak dość sporo. Z drugiej strony, biega się w nich bardzo przyjemnie. Na trening szybkościowy na bieżni może i bym ich nie zabrał, ale na jakieś 80% moich treningów już tak. To też nie jest tak, że nie da się w nich biegać szybko – bo miałem kilometry po 3:45 min/km w tych butach. Jednak wagę czuć, lżejsze buty nadają się do tego bardziej. Za to każdy inny trening, jest w nich już bardzo komfortowy.

Podsumowanie Brooks Adrenaline GTS 21 recenzja

Jest to solidny but, z solidnym wsparciem stopy i kolan. Dobrze sprawdza się zarówno po duktach leśnych jak i asfalcie. Jestem zadowolony z tego jak jest wykonany i jak mi się w nim biega. Marka przypadła mi do gustu i z chęcią sprawdziłbym, jak sprawdza się coś lżejszego i szybszego :).


Marek Soremski
The Sor w Biegu 

DO GÓRY