To była ciemna, burzowa noc.

„Chyba nie mogę biegać”

To była ciemna i burzliwa noc. „Nie mogłem biegać” 

– tego nie powiedziałby żaden biegacz. Kolekcja Run Visible ma wszystko, czego potrzebujesz, zawsze wtedy, gdy po prostu musisz udać się w trasę.

Czym jest Run Visible?

Mówiąc zupełnie poważnie, wiemy, że istnieje wiele powodów, by po godzinach przemierzać kilometry. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą zapracowaną, czy wolisz spędzać czas z dala od słońca, wczesne poranki i późne noce zapewnią Ci wspaniałe warunki do biegania.

W rzeczywistości przeciętny biegacz wykonuje treningi w warunkach słabego oświetlenia lub braku oświetlenia — przed świtem, o zmierzchu lub w nocy — kilka razy w miesiącu.

Ale nigdy nie powinieneś narażać swojego bezpieczeństwa, by pójść na nocny lub poranny bieg. Podejmij środki ostrożności, np. biegaj z kumplem, poruszaj się po dobrze oświetlonych miejscach, gdy to możliwe, oraz wybieraj sprzęt, który zwiększy Twoją widoczność.

Nasza kolekcja Run Visible, dawniej zwana Nightlife, może Ci pomóc!

Wysoka widoczność

Opisuje wszystko, co wykorzystuje kolor i kontrast w celu zwiększenia dokładności wzrokowego rozpoznania.

Retrorefleksywność

Odnosi się do promieni światła odbitych w tym samym kierunku, z którego pochodzą.

Świeca

Używana przez nas miara natężenia światła, czyli to, jak silnie światło odbija się od naszego sprzętu. Każdy element z kolekcji Run Visible zwraca co najmniej tyle światła, co 300 świec płonących w jednym miejscu.

Pojazdy w ruchu

Dzięki badaniom konsumenckim dowiedzieliśmy się, że większość biegaczy pokonuje w nocy trasy na obszarach podmiejskich, gdzie ograniczenie prędkości wynosi około 50 km/h.

Technologia Carbon Black 3M

Zapewnia głęboką czerń, wysoki poziom odbicia oraz trwałość koloru. Cechy tkaniny:

  • Rozciągliwość – wysoka rozciągliwość we wszystkich kierunkach oraz powrót do pierwotnego kształtu, zapewnienie swobody ruchów.

  • Jasność — zwiększona widoczność po doświetleniu i lepsza widoczność pod różnymi kątami.

  • Trwałość w praniu – nasz sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby zachowywać bogactwo kolorów i odporność na pękanie, nawet po praniu.

Nocne bieganie

Nauka o widzeniu.

Czy kiedykolwiek czułeś, że ktoś Cię obserwuje? Okazuje się, że nie zawsze jest to coś złego. Jeśli przemierzasz kilometry wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, chcesz, by inni widzieli, gdy się do nich zbliżasz – zwłaszcza osoby za kółkiem.

Firma Brooks niedawno nawiązała współpracę z naukowcami z 3M, by wspólnie dowiedzieć się, jak ludzkie oko rozróżnia ludzi i obiekty w warunkach słabego oświetlenia i braku światła. Nasz zespół ds. odzieży nazwał to badaniem w zakresie „nauki o widzeniu”.

Badania wykazały, że przy słabym świetle mózg łatwo się gubi. Kiedy dostrzegamy coś w ciemności, nasze oczy starają się zrozumieć, co to jest. Dlatego sprzęt zapewniający wysoką widoczność powinien sprawiać, że biegacz będzie nie tylko łatwy do zauważenia, ale także do rozpoznania jako człowiek.

Nasz zespół dowiedział się również, że w odbijaniu światła nie zawsze więcej znaczy lepiej. Oślepiający blask może być, no cóż, oślepiający. I niekoniecznie pomaga kierowcom rozpoznać Cię na drodze. Zamiast tego zdolność odbijania jest najsilniejsza, gdy zaznaczone są główne części ludzkiego ciała.

W naszych badaniach wzięliśmy pod uwagę to, że przednie światła samochodów  są skierowane w dół i w prawo. Tak więc elementy zapewniające dobrą widoczność działają najskuteczniej, gdy znajdują się w dolnej części ciała biegacza.

Badania praktyczne

Zamiast projektować sprzęt, który sprawi, że będziesz wyglądać jak supernowa, nasz zespół zastosował materiał 3M Scotchlite Carbon Black Stretch Reflective w najważniejszych strefach ruchu: miejscach na ciele biegacza, które pomagają kierowcom rozpoznać ludzką postać.

Odblaski na stawach, zwłaszcza na kolanach i kostkach, są dobrze widoczne w ​​światle reflektorów, dzięki czemu kierowcy szybciej wiedzą, na co patrzą – i mają więcej czasu na reakcję, w przypadku, gdy muszą zahamować.

Używamy również kolorów o wysokim kontraście i cechach fluorescencyjnych, aby nawet części naszego sprzętu pozbawione odblasków również były dobrze widoczne. Nasz neonowy kolor Nightlife jest jednym z najłatwiejszych do rozpoznania w słabym świetle.

Skąd wiemy, że to działa? Po opracowaniu linii produktów poddajemy sprzęt rygorystycznym testom na torze testowym 3M. Jest to ponad 2-kilometrowy tor pozwalający na symulację środowiska miejskiego, wiejskiego, dróg oraz stref roboczych, w których znaleźć może się rzeczywisty biegacz.

A nasz sprzęt umieszczony był umieszczony w świetle reflektorów.

Ubraliśmy biegaczy w różne stroje z kolekcji Run Visible. Za kierownicą usiedli badacze, którzy sprawdzali, czy widzą biegaczy pod każdym kątem i mają wystarczająco dużo czasu na zahamowanie lub skręcanie.

Poznaj kolekcję Run Visible

Badania i współpraca z naszymi partnerami z 3M pozwoliły nam stworzyć kolekcję Run Visible.

Biegacze ze wszystkich części świata poruszają się przez cały roku po drogach po ciemku. Z myślą o biegach w ciepłe dni wprowadziliśmy takie elementy, jak kamizelki i bezrękawniki, a także ulepszyliśmy takie produkty, jak na przykład nasza kurtka Carbonite, do której dodaliśmy kaptur, aby jeszcze lepiej sprawdzała się podczas zimnych i mokrych biegów.

Sprawdź aktualne produkty z kolekcji Jesień 2021 Run Visible, które zapewniają lepszy bieg – w dzień i w nocy.

DO GÓRY