Za nami pełen niespodzianek 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski.

Biegowe otwarcie sezonu wiosennego w stolicy! W niedzielę, metę przekroczyło ponad 10 tysięcy osób, a impreza po długim czasie wreszcie zaczęła wracać na właściwe tory. I  chociaż pogoda momentami płatała figle, to było prawdziwe sportowe święto! 

Fenomenalne wyniki kobiet

Podium zdominowali zagraniczni zawodnicy, a do rekordu trasy zabrakło niewiele. Jednak w kontekście wyników na szczególną uwagę zasługują rezultaty kobiet, które pokazały niesamowitą siłę. Aż 5 zawodniczek zameldowało się na mecie w czasie lepszym niż dotychczasowy rekord trasy!

Zwyciężczynią rywalizacji kobiet została Etiopka Aminet Ahmed Abde, która ustanowiła rekord imprezy osiągając w 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim wynik 01:07:08. Wśród panów triumfował Abraham Kasongwor Akopesha z Kenii, który pokonał dystans w 01:00:55. Wśród Polek zwyciężyła Iwona Bernardelli z wynikiem 1:16:03 uplasowała się na 9 pozycji, natomiast najszybszym Polakiem na trasie okazał się Mateusz Kaczor, z czasem 01:05:16 – to dało mu 18 miejsce. 

Doskonała frekwencja, fantastyczna atmosfera!

Obserwacja wyników nie pozostawia wątpliwości – poziom imprezy był niesamowity, a wielu biegaczy zaczęło go od nowej życiówki. Bieg na obu dystansach – półmaraton i towarzyszącą imprezie piątkę, ukończyło ostatecznie ponad 13 tysięcy osób. To pierwszy taki wynik imprezy masowej od czasu zakończenia pandemii.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że to dobra zapowiedź na resztę sezonu! 

DO GÓRY