1914

Buty do kąpieli i baletki

Brooks rozpoczął swoją działalność w małej fabryce w Filadelfii w USA, w której produkowaliśmy baletki i buty kąpielowe. Chociaż nie możemy przypisać sobie zasług za zrewolucjonizowanie branży baletowej lub kąpielowej, pozostajemy tak samo zaangażowani w produkcję specjalistycznego sprzętu do specjalistycznej działalności – czyli butów do biegania.

1921

Korki baseballowe

Wraz z rozwojem naszych pierwszych profesjonalnych butów do baseballu przenosimy się do głównego nurtu sportu. Nasz obuwie baseballowe będzie noszone przez drużyny mistrzowskie i takie gwiazdy tego sportu jak Mickey Mantle. Nasza przeszłość była związana z ulubioną rozrywką Ameryki.

1929

Rolki

Jeździsz na rolkach? Znasz ten mały zderzak z przodu Twoich rolek, który zapobiega zderzeniu się z zaparkowanymi samochodami i innymi przeszkodami? To właśnie nasze dzieło.

1930

Korki Piłkarskie

Brooks tworzy jedną ze swoich pierwszych innowacji dla poważnych sportowców: Natural Bend Arch Support. Szybko staje się ulubioną technologią wśród graczy. Kolejny patent, Lock Tight, pomaga zmniejszyć kontuzje, zapobiegając wypadaniu korków podczas gry.

1938

Buty dziecięce

Wielu jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że nie produkujemy już strojów pediatrycznych wielkości kufla. W pewnym momencie uruchomiliśmy linię o nazwie „Pedicraft”, która została naukowo zaprojektowana dla dzieci. W końcu z nich wyrośliśmy, podobnie jak wszystkie dzieci, które je nosiły.

1940

Korki do Softbolu

Brooks opracowuje buty z miękkimi gumowymi korkami do softballu. Stają się niezwykle popularne, wraz z obszernym i rosnącym asortymentem, który obejmuje również łyżwy, siłownię, kręgle, koszykówkę, baseball, piłkę nożną, buty bokserskie i zapasy.

1962

Chwile z Mickey

Na długo przed tym, jak Brooks mógł brać udział w ważnych wydarzeniach sportowych, ówczesny dyrektor generalny Jerry Turner udał się do szatni Yankees z pudełkiem korków Brooksa pod pachą. Zapytał Rogera Marisa i Mickeya Mantle’a, czy chcieliby je przymierzyć. Maris odmówił, ale Mantle wypróbował je, pokochał i kupił obie pary czekiem za 44 dolary.

1972

Rewolucje z Monachium

Można powiedzieć, że skupienie Brooksa na butach do biegania zaczęło się w 1972 roku, kiedy absolwent Yale, Frank Shorter, wygrał maraton olimpijski. Bieganie nagle przykuwa uwagę całego świata. Zamiast robić cokolwiek – od butów sportowych po buty bojowe – co mogłoby sprawić, że fabryka jakoś przędzie, Brooks zaczyna myśleć o ograniczeniu jej zainteresowania.

1974

Villanova

Brooks rozpoczyna swoje prawdziwe zaangażowanie w innowacje, zdobywając wiedzę biegaczy, opracowując Villanova na podstawie informacji zwrotnych od olimpijskiego biegacza średniodystansowego, Marty’ego Liquori. But stawia Brooksa w lidze z innymi wielkimi nazwiskami w bieganiu tamtych czasów.

1977

Vantage

Pierwsze buty Brooksa, które trafiły na 1. miejsce w Runner’s World. Oprócz opracowania pierwszego w branży zastosowania pianki EVA (która zastąpiła wolno odbijającą się gumę w podeszwach środkowych), Vantage wyposażono w wyjmowaną wkładkę, która dopasowuje się do stopy biegacza i Varus Wedge. Prezydent Jimmy Carter zamawia parę.

DO GÓRY